دانلود عکس الهام حمیدی وهمسرش , لباسمجلسی بچه گانه , عکس بازیگر ودانلود , آهنگ سردرگم از سامان جلیلی , عکس ارش برهانی و همسرش , دانلود اهنگ دقیقه های اخرازمرتضی پاشایی , عکس تایلند , کمد نوزاد , خانه نو عروس های ایرانی
898708-848685.png

 فوتبال3: جام جهاني با بينندگان ميلياردي اش امواج تلويزيوني را تسخير خواهند کرد. به همين خاطر فيفا از ماه‌ها پيش براي پخش مستقيم اين رقابتها و فروش رايت تلويزيوني جام جهاني کارهاي لازم را به خوبي انجام داده و اسپانسرينگ و جذب آگهي هاي تجاري مدت هاست که به پايان رسيده است. اما خبري که اين روزها توجه ها را به خود جلب کرده است امضاي قرارداد يک ميليارد دلاري فروش حق پخش اين رقابتهاست.

فيفا بالاخره قرارداد يک ميليارد دلاري را براي پخش مسابقات جام جهاني 2010 با برخي شبکه هاي اروپايي امضا کرد. انگليس، فرانسه، ايتاليا، آلمان و اسپانيا کشورهايي هستند که با فيفا قرار داد پخش مسابقات جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي را بسته اند. اين قرارداد با همکاري اتحاديه راديو و تلويزيون هاي اروپا به امضا رسيده و سپس هر کشور به طور مجزا با فيفا قرار داد بسته است.

در اين ميان گمانه هاي زيادي براي مبلغ مورد نظر فيفا زده شد اما خبرگزاري آسوشيتدپرس، بالاخره با افشاي مبلغ قرارداد به شايعات پايان داد.

مبلغ حاصل از قرارداد فيفا با کشورهاي اروپايي دوبرابر مبلغي است که از فروش حق پخش تلويزيوني مسابقات جام جهاني 2006 آلمان به کشورهاي اروپايي رسيد و اين يعني اينکه اين مبلغ يک ميليارد دلار است. چون حق پخش رقابتهاي جام جهاني آلمان 500 ميليون دلار بود. البته فيفا فهرستي از کشورهايي که به خريد حق پخش مسابقات جام جهاني 2010 اقدام کرده اند، منتشر کرده و در ميان کشورهايي که با فيفا قرار داد امضا کرده اند، نام کشورمان ايران هم به چشم مي خورد.

در اين فهرست آمده است که صدا وسيماي جمهوري اسلامي ايران ( IRIB) به صورت رايگان بازي ها را براي بينندگانشان پخش مي کند و به صورت مستقيم حق پخش را خريداري مي کند. البته تنها ايران نيست که اين ديدارها را به صورت رايگان براي بينندگانش پخش مي کند بلکه در آرژانتين دو شبکه تلويزيوني (کانال 7 و تله فه ) مسابقات فوتبال جام جهاني 2010 را رايگان براي آرژانتيني ها پخش مي کنند. در کنار اين دو شبکه، دو شبکه ماهواره و کابلي آرژانتيني هم در ازاي دريافت حق اشتراک، اين بازي ها را به روي آنتن مي برند.

به غير از ايران و آرژانتين ، کانال اس بي اس استراليا، ليدر تي وي آذربايجان، بي تي آر سي بلاروس و آر تي اس اچ آلباني اين مسابقات را رايگان پخش مي کنند. در برزيل هم دو شبکه مسابقات جام جهاني فوتبال را رايگان پخش مي کنند و سه شبکه پولي اين مسابقات را به روي آنتن مي فرستند.يک شبکه کانادايي هم به دو زبان فرانسه و انگليسي مسابقات را رايگان پخش مي کند.

در آلمان شبکه هاي ZDF و ARD مسابقات را رايگان به روي آنتن مي برند، البته ARD تنها 46 مسابقه را پخش مي کند. RTL هم 18 مسابقه را رايگان پخش مي کند. شبکه اسکاي دوچلند آلمان هم مسابقات را پولي به روي آنتن مي برد. در فرانسه دو شبکه تي اف وان و فرانس تلويژن مسابقات را رايگان پخش مي کنند. همچنين + Canal هم در ازاي دريافت پول مسابقات را به روي آنتن مي برد.

شبکه هاي آمريکايي به سه زبان مسابقات جام جهاني فوتبال را پخش مي کنند، کانال اي بي سي به طور رايگان و به زبان انگليسي مسابقات را به روي آنتن مي برد. اي اس پي ان به صورت سه بعدي و پولي اين مسابقات را پخش مي کند. در آمريکا دو شبکه هم به صورت رايگان و به زبان اسپانيايي مسابقات را پخش مي کنند. در انگليس بي بي سي و آي تي وي رايگان مسابقات جام جهاني فوتبال را پخش مي کنند. در کره جنوبي SBS به صورت رايگان و اس بي اس ورزشي در ازاي دريافت حق اشتراک اين مسابقات را پخش خواهد کرد. ان چي کي و فوجي تي وي ژاپن اين مسابقات را رايگان پخش مي کنند. در ايتاليا هم شبکه RAI هر روز يک مسابقه فوتبال را رايگان به روي آنتن مي برد. شبکه اسکاي ايتاليا هم همه مسابقات را پولي پخش مي کند.

هم چنين کشورهاي پرتغال، انگليس، آمريکا و مکزيک نيز از طريق اينترنت مسابقات فوتبال را بر روي آنتن مي برند. جالب اينجاست که در ميان نامهاي کشورهاي پخش کننده و خريدار امتياز پخش جام جهاني ، کشورهاي عربي دده نمي شوند.

با توجه به اينکه نمايندگان آسيا درجام جهاني 2010از شرق آسيا هستند طبيعي است که کشورهاي عربي اشتياقي به خريد امتياز پخش ديدارهاي جام جهاني نداشته باشند. البته آنها 4 سال پيش هم امتياز پخش ديدارهاي جام جهاني را خريداري نکرده بودند. به هر جهت کشورهايي که اين بازيها را رايگان براي بينندگانشان پخش مي کنند هزينه هاي سرسام آوري را پرداخت مي کنند تا بينندگان تشنه فوتبالشان را راضي کنند. البته اتحاديه راديو و تلويزيونهاي جهان قوانين سفت و سختي براي رايت بازيهاي جام جهاني به اجرا گذاشته تا کشورهايي که خريدار حق پخش هستند يا نيستند نتوانند با پوشاندن آرم شبکه هاي ماهواره اي يا داخلي که رقابتها را به صورت مستقيم پخش مي کنند رقابتها را به صورت مستقيم براي بينندگان کشورشان به صورت غيرمجاز و بدون مجوزهاي لازم پخش کنند.

شبکه هاي تلويزيوني کشورهايي که در اقصي نقاط جهان قصد پخش زنده مسابقات جام جهاني را دارند بايد امتياز پخش بازيها را از اتحاديه راديو و تلويزيون هاي اروپايي خريداري کنند.

نگارش در تاريخ 2015-08-18 توسط karebartar |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.