دانلود عکس الهام حمیدی وهمسرش , لباسمجلسی بچه گانه , عکس بازیگر ودانلود , آهنگ سردرگم از سامان جلیلی , عکس ارش برهانی و همسرش , دانلود اهنگ دقیقه های اخرازمرتضی پاشایی , عکس تایلند , کمد نوزاد , خانه نو عروس های ایرانی

مهر: 22 بهمن فرصت طلایی برای وحدت و آرامش است؛ استقلال و حاکمیت مردم بر امورشان بزرگترین دستاورد انقلاب است؛ افراطیون دو جناح به زیبایی های انتخابات رنگ سیاه پاشیدند؛ انتساب چهره های نظام به سیاو موساد نافهمی است؛ انگ زدن و آبرو اگر باب شود ، متوقف نخواهد شد؛ نان عده ای در بحران پخت می شود؛ در مورد هاشمی معیار سخنان امام و رهبری است؛ انگ زنی کاندیداها در مناظره ها ریشه فتنه بود؛ تشبیه رقیب به عمر سعد و شمر مشکلی را حل نمی کند و ...

حجت الاسلام دکتر حسن فریدون روحانی متولد سال ۱۳۲۷  شهر سرخه در شهرستان سمنان است. وی در سال ۱۳۴۰در سن ۱۳ سالگی به قم رفت و تحصیلات حوزوی‌ خود را آغاز کرد. روحانی در کنار درسهای حوزوی موفق به اخذ لیسانس حقوق از دانشگاه تهران شد. وی در سال ۱۳۵۷ برای ادامه تحصیلات به بریتانیا رفت و در آنجا درجهٔ دکترای جامعه‌شناسی حقوق را از دانشگاه گلاسکو گرفت.

روحانی از شروع جریانهای انقلاب اسلامی در سال ۱۳۴۱ فعالیتهای خود را آغاز کرد. نخستین بار در سال ۱۳۴۳ دستگیر شد و در طول مبارزه بارها دستگیر و ممنوع‏المنبر گردید. گفته می شود که برای نخستین بار لقب "امام" را حسن روحانی در آبان ماه ۱۳۵۶ برای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی  به کار برد.

روحانی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره های چهارم و پنجم و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیش از علی لاریجانی بوده است. وی در این سمت مذاکره‌ کننده ارشد ایران با سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا در مورد برنامه اتمی ایران نیز بود. روحانی در حال حاضرنماینده مجلس خبرگان رهبری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، نماینده رهبر معظم انقلاب در  شورایعالی امنیت ملی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز است.

انقلاب 57 موج نهضت اسلامی دربرابر تحقیر ملی بود

حجت الاسلام حسن روحانی در آستانه سی و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگاران سیاسی مهر در خصوص ریشه انقلاب مردم ایران در سال 1357 گفت: انقلاب را اگر به این صورت  تفسیر کنیم که این حرکت موج نهضت اسلامی در برابر تحقیر ملی بود که شکل گرفته بود ، اول تحقیر داخلی بود که مردم را ناراضی کرده بودند . استبداد و حکومت خودکامه ای بر مردم مسلط شده بود و مردم هیچگونه آزادی برای اظهار نظر و اعلام اندیشه و فکرشان نداشتند. رای مردم و آرای مردم هم در عمل هیچ تاثیری در روند حکومت نداشت. خاندانی خودکامه و وابسته به بیگانه بر مردم مسلط شده بود و مردم از این دیدگاه احساس حقارت می کردند. این استبداد ملت بزرگ ایران را تحقیر می کرد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر تحقیر خارجی هم بود. خارجیها بر سرنوشت و آینده کشور ما مسلط بودند. آنها بودند که به شاه دیکته می کردند در مسائل اساسی چه کند. آنها بودند که حتی می بایست برای انتخاب نخست وزیر یا وزیران کلیدی موافقت کنند.  حتی در شکل گیری نیروهای مسلح ما و نوع سلاح ما و در دانشگاهها و تنظیم کتابهای دانشگاهی دخالت داشتند. این تحقیرها بود که مردم را وادار کرد برای بازگشت عزت، آزادی، استقلال به کشور و دستیابی به حقوق حقه خودشان قیام کنند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد : رفتاری که حکومت شاه با ایمان و اعتقاد مردم داشت برای مردم غیر قابل تحمل شده بود. به یک بیان دیگر مبارزه با استبداد، مبارزه با استعمار و اجرای احکام اسلام سه هدف مهمی بود که مردم در انقلاب آنها را دنبال کردند.

استقلال سیاسی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است 

رئیس مرکزتحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، در خصوص میزان تحقق اهداف انقلاب اسلامی در 31 سال گذشته گفت: اگر حرکت انقلابی مردم را به صورت یک پروسه ببینیم نه یک پروژه ، مشاهده می کنیم که با پیروزی انقلاب اسلامی برخی از اهداف مهم قطعا دست یافتنی بوده و به آن دست یافته ایم. از مهمترین آنها استقلال سیاسی است. امروز در کشور ما در طول 31 سال گذشته این "ایرانی" بوده که تصمیم گرفته است.

وی تاکید کرد: از بیرون چیزی بر ما تحمیل نشده و نخواهد شد. شاید به تصمیمات داخلی اعتراض وجود داشته باشد این حق مردم است اما چیزی بر ما تحمیل نشده است. مهم این است که این تصمیمها ملی، بومی و ایرانی اند و در داخل اخذ می شوند. به اعتقاد من استقلال سیاسی یک دستاورد بسیار مهم در انقلاب اسلامی بوده و مردم تا کنون به خوبی این دستاورد را حفظ کرده اند.

روحانی تصریح کرد: این استقلال دستاورد مهمی است که بهای زیادی برای آن پرداخته شده و جزو ماهیت و هویت انقلاب اسلامی است. اگر خدای نکرده یک روزی استقلال ما خدشه دار شود و روزی فرا برسد که خارجیها بتوانند در کشور ما مداخله کنند دیگر آن نظام اسلامی نیست و در واقع انقلاب اسلامی دیگر پایان یافته است .

 دستاورد دوم انقلاب

عضو جامعه روحانیت مبارز ادامه داد : در کنار استقلال سیاسی، نظر و آرای مردم و مشارکت آنان و نقش مردم در حکومت دستاورد بسیار مهم دیگری است که به دست آورده ایم. از روز اول برای نوع حکومت امام خواستند تا از مردم سئوال شود گفتند من جمهوری اسلامی را می پسندم و به آن رای می دهم اما مردم آزادند هر رایی که می خواهند بدهند، اگر خواستند رای آری و یا نه بدهند.

اعتراض به نتایج انتخابات از یک منظر زیباست

نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود در پاسخ به سئوالی درباره فرهنگ اعتراض به عنوان روی دیگر سکه دموکراسی در جمهوری اسلامی ایران و اعتراض عده ای به نتیجه انتخابات اخیر گفت: ممکن است این حرف برای بعضی ها جالب نباشد اما اینکه در یک انتخابات یک عده بگویند می خواهیم بر آرایی که داده ایم دقت بیشتری شود وحتی اعتراض کنند از یک نظر زیباست.

روحانی گفت : این یعنی مردم آنقدر به رای خود اهمیت می دهند که اگر یکروز در اعلام نتیجه ای تردید برایشان ایجاد شود به راحتی به صحنه آمده و اعتراض می کنند و می گویند باید بازشماری و دقت بیشتری شود. باید بدانیم انتقاد واعتراض دلسوزانه نه تنها مجاز است که یک وظیفه سیاسی و اجتماعی است.

وی افزود: این اقدام به معنای زنده بودن یک ملت است که می خواهد بگوید اداره کشور باید با رای و نظر من باشد و اگر روزی من تردید کردم برای رفع این تردید اعتراض می کنم، انتقاد می کنم و نظام هم در برابر اصل نقد و انتقاد سر فرود می آورد. این به معنی آن است که این دستاورد مهم باقی مانده است و امروز نیز همه نهادهای مهم ما با آرای مردم است.

در مسیر استقلال فرهنگی و اقتصادی ؛ هنوز راه باقی است

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سئوالی درباره تحقق استقلال فرهنگی و سیاسی در سی و یکیمن سالگرد انقلاب ادامه داد: در مسیر استقلال فرهنگی و اقتصادی شاید هنوز راه باقی است و باید این مسیر را ادامه دهیم . درست است که در تصمیم گیری اقتصادی امروز روی پای خود ایستاده و تصمیم می گیریم اما درعین حال باید به نقطه مطلوب برسیم.

رای مردم در ایران حکومت می کند

روحانی ادامه داد: ممکن است در مسئله آزادی مردم و نفی استبداد هنوز هم گوشه و کناری باشد که مردم اعتراضاتی داشته باشند، اشکالی ندارد این راه باید ادامه پیدا کند تا به نقطه مطلوب برسیم. اما درعین حال حکومتی که در این کشور امروز حاکم است حکومتی مردمی است. حکومتی نیست که نظر یک فرد حاکم باشد، این رای مردم است که حکومت می کند.

افرادی از دوجناح که بر زیبایی انتخابات رنگ سیاه پاشیدند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از این گفتگو در تحلیل خود از شرایط انتخابات اخیر ، با توصیف زیبایی های دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: انتخابات دهم ریاست جمهوری از یک دیدگاه تا روزی که مردم پای صندوق آرا آمدند یکی از انتخابات پر نشاط و پرجوش و خروش بود. شرایطی پیش آمده بود که حتی دشمنان ما هم به این نشاط اعتراف کردند. گاهی تا صبح مردم بیدار بودند، آن روزها زیبایی های خاص خود را داشت. عجیب این بود که در میان این همه شور و نشاط کمتر برخورد غیر اخلاقی یا فیزیکی یافتیم کسی در این مسیر کشته نشد، ممکن بود در جایی، بد اخلاقی انجام شده باشد، اما در مجموع خیلی روزهای قشنگ و زیبایی برای سیاست داخلی کشورمان و تحرک سیاسی و حضور مردم در صحنه بود.

روحانی گفت: وقتی نتیجه انتخابات اعلام شد، عده ای به این نتیجه معترض بودند که به اعتقاد من این حق طبیعی مردم است. حکومت باید به نقد مردم برسد، در این امور وقتی بعضی تندروی ها  وارد می شود همه زیبایی ها را از بین می برد. یک نقاشی قشنگ و زیبایی را تصور کنید که همه رنگهای قشنگ سر جای خود قرار گرفته، آن وقت فردی یک کاسه رنگ سیاه به دست گرفته و بر آن بپاشد، همه آن زیباییها از بین می رود و شما دیگر زیبایی نمی بینید، امان از دست آنها افراطیونی که در هر دوجناح متاسفانه این کاسه رنگ سیاه همواره در دستانشان است و نمی گذارند زیبایی ها باقی بماند.

دموکراسی بدون نقد و اعتراض ممکن نیست، چماق اتهام بر منتقدان نکوبیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص دیدگاههای متفاوت در برخورد با اعتراض و انتقاد یادآور شد: اولا ما باید همه بپذیریم که در یک کشور آزاد، در کشوری که دموکراسی اسلامی حاکم است، نقد و اعتراض نیز از جایگاهی حقوقی برخوردار است. دموکراسی مگر بدون نقد می شود؟ دموکراسی مگر بدون اعتراض می شود؟ خیلی طبیعی است که مردم در یک مسئله ای نقد داشته باشند و اعتراض کنند. همه باید این را بپذیرند این اصل اول در نظام جمهوری اسلامی ایران است. همه جناح ها و گروهها باید اصل نقد و اعتراض را قبول کنند و بپذیرند. اگر کسی انتقاد کرد، فوری چماق اتهام را بر سرش نکوبند جوابش را بدهند.

مشکل سازی دو طیف کم تحمل و موج سوار

روحانی تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما یک عده ای هستند که  نمی دانم بر چه مبنایی آستانه تحمل شان بسیار بسیار پایین است و خیلی سریع ظرف تحملشان لبریز می شود. کافی است شما با اعلام 2 آمار و ارقام برنامه ای را نقد کنید. فریاد یک عده ای در می آید ،خیلی طبیعی است که آمار و ارقامی که فلان فرد می گوید یا درست می گوید یا غلط. اگر درست می گوید تشکر کنید، اگر درست نیست آمار صحیح را شما ارائه دهید. قضاوت نهایی در حکومت آزاد، به عهده خود مردم است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: این یک مشکل ما است که یک عده کم تحمل هستند حال ممکن است مسئول باشند یا نباشند. آدم های کم تحمل این مشکل را به وجود آورده اند، آدم هایی که اصول آزادی را به معنای واقعی کلمه هضم نکرده اند و نپذیرفته اند. از طرف دیگر هر گاه فضای نقد و اعتراض درست می شود یک عده ای نیز سوء استفاده می کنند و به دنبال موج سواری هستند. این عده هم از این طرف مشکل می آفرینند.

معارضه با نظام و ساختارشکنی پذیرفتنی نیست

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز درپاسخ به سئوالی درباره دلایل و پی آمد های ساختارشکنی های صورت گرفته در حوادث انتخاباتی اخیر گفت : اعتراض حق است اما مبارزه با نظام و ساختارشکنی پذیرفتنی نیست. خون های زیادی برای این نظام ریخته شده و ثمره آن قانون اساسی است که امروز در دست ماست، کسی نمی تواند این قانون اساسی را زیر پا بگذارد کسی نمی تواند، بزرگترین دستاورد انقلاب را که قانون اساسی و منشور ملی است مبارزه کند. همه ارکان این نظام که در قانون اساسی آمده باید مورد احترام باشد.

روحانی اظهارداشت: حق اعتراض و نقد نیز درهمین قانون وجود دارد. یک عده ای می آیند موج سواری می کنند ساختار شکنی می کنند و اوضاع را به هم می ریزند، ممکن است شعار، شعار حقی باشد اما ناگهان از گوشه ای 50 ، 60 نفر یک شعار ناحق و غلط و ساختار شکن سر می دهند این دو آنچنان با هم مخلوط می شوند که حق و باطل مخلوط می شود.

نقش ضد انقلاب، خارجی ها و کم تحمل ها در حوادث اخیر

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوالی پیرامون ارزیابی وی از مداخلات خارجی در حوادث اخیر نیز گفت: خارجی ها مخصوصا غربی ها از انقلاب ما ضربه دیده اند. نمی خواستند بپذیرند که این انقلاب، انقلابی ریشه دار و عمیق است. بارها تلاش کردند تا این انقلاب را سرنگون کنند ولی شکست خوردند. جنگ تحمیلی بی تردید با اشاره همین استعمارگران بزرگ جهانی اتفاق افتاد. در این حوادث اخیر هم خارجی ها مداخله کردند و مردم ما را عصبانی کردند.

وی افزود: اگر عده ای ضد انقلاب از این موج سوء استفاده نمی کردند، همین طور خارجی ها سوء استفاده نمی کردند و یا برخی که کم تحمل اند سعه صدر بیشتری از خود نشان می دادند، می توانستیم از همان انتقاد و اعتراض بعد از انتخابات هم یک نتیجه مناسب بگیریم و دنیا ببیند که مردم ما چقدر هم  آزادند و نظر خود را به صراحت اعلام می کنند.

انتساب چهره های نظام به موساد و سیا نفهمی است

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوالی مبنی بر مهمترین عوامل تنش زای کشور در حال حاضر تصریح کرد: مسائلی پیش آمد که شکل کار را عوض کرد و عده ای از مردم و مسئولان را نگران کرد و امروز ما باید از این فضا خارج شویم. این فضا، فضای مطلوب ما نیست.

روحانی توضیح داد : اولا فضای تهمت، فضای فحاشی، فضای اتهام به این و آن، زدن انگ به این و آن، به نفع هیچ گروه و جناحی نیست. وقتی کسی نقد می کند، گفته می شود که به موساد وابسته است یا دیگری، به سیا وابسته است، مصلحت کشور و منافع کشور در آن نیست.

وی با بیان اینکه گاهی افرادی که در این کشور و انقلاب سابقه داشته اند، در کنار امام بودند، در 31 سال گذشته مسئولیت هایی داشتند، متهم می شوند گفت :  این چه حرف غلطی است که انقلابیون را به موساد وسیا منسوب کنند.  نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: آنان که اینگونه اتهام می زنند معنی این حرف را نمی فهمند، اگر بفهمند اینها را نمی گویند. وقتی برخی افراد را منسوب به سیا می کنند، معنی اش این است که 8 سال این کشور را سیا اداره کرده است و ما نفهمیده ایم. مردم و رهبری نظام متوجه نشده اند. این چه حرف غلط و بی ربطی است که زده می شود، این به معنای زیر سئوال بردن اصل انقلاب و نظام است و فقط به سود دشمن است. شما ببینید که مردمی که کنار نشسته اند و تماشا می کنند چه می گویند و چطور قضاوت می کنند.

به جای انگ زدن جواب بدهیم

روحانی گفت: ممکن است کسی سابقه انقلابی داشته باشد اما یک حرف نادرست هم بزند اشکالی ندارد ما باید به اوجواب بدهیم. ممکن است حتی کسی نقد کند اما نقدش درست نباشد، خوب به او جواب بدهیم چرا باید به او انگ بزنیم. وقتی انگ زده می شود معنایش این است که ما از هر نقدی می هراسیم ومی ترسیم در حالی که نظام جمهوری اسلامی نظام قدرتمند و قوی و ریشه دار و مستحکم است و نقد و اعتراض خطری برای آن به وجود نمی آورد. اگر نقد دلسوزانه باشد به تداوم و رشد این انقلاب و رفع برخی از نقیصه ها کمک می کند.

برخی نان خود را در وجود بحران می بینند

روحانی در پاسخ به سئوالی درباره آسیب های ناشی از ادامه بحران گفت: به هر حال این فضا فضایی نیست که فضای مطلوب ما باشد، یک عده دوست دارند فضا را تند کنند. بعضی گوئی نان خود را در بحران می دانند، بعضی فکر می کنند بحران را باید ادامه دهند که نانشان در روغن باشد.

وی تاکید کرد : ما نباید بگذاریم بحران در کشور ادامه پیدا کند. نباید بگذاریم فضای کشور امنیتی باشد، فضای رعب و ارعاب و ترس و نگرانی مفید نیست. اگر بخواهیم در این فضا رشد اقتصادی و تولید داشته باشیم چگونه می توانیم؟ هم اکنون بانک مرکزی اعلام کرده شش ماهه اول سال 87 رشد اقتصادی ما 2.3 بوده که مطمئنم شش ماهه دوم وضع بهتری ندارد و سال جاری نیز وضع بدتر خواهد بود، چرا؟ علت آن است که فضا، فضای کار نیست.

روحانی افزود: در همین گزارش بانک مرکزی، در زیرساخت های صنعتی در سال گذشته رشد منفی داشته ایم، چرا؟ چرا فعالیت صنعتی نشود، چرا مردم دنبال تولید نباشند؟ علت آن است که در فضای امنیتی نمی توان چنین اقداماتی داشت. فضای امنیتی ، فضای مناسبی نیست و باید آن را متحول کنیم .همه باید در برابر قانون تسلیم باشند و بزرگان در کشور ما باید بیشتر در این زمینه با حساسیت بیشتر فعال شوند و شعله ها را خاموش کنند .

22 بهمن بهترین فرصت برای رسیدن به وحدت است

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را بهترین فرصت برای وحدت در جامعه خواند و گفت: 22 بهمن یک فرصت بسیار مناسبی است اگر همه جناح ها خوب از آن استفاده کنند، می تواند فضای وحدت ملی ایجاد کند و همه در این راهپیمایی حضور داشته باشند چه آنها که حامی دولت اند و چه آنها که منتقدند. هر کس با هر اسم و نامی حضور پیدا کند، در صحنه باشد و همه شعارهای انقلاب را سر دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: همه با یک زبان، شعار استقلال، آزادی ، جمهوری اسلامی را تکرار کنند. این شعار باید شعار واحد در جامعه ما باشد. کسی نباید بهراسد که فلان گروه آمده وعدد این گروه کم یا زیاد شده است. همه در 22 بهمن برای انقلاب می آیند و همه با شعار انقلاب می آیند. می آیند تا بگویند، راهی که امام پیش روی ما گذاشته، همچنان پیرو آن راه هستند.

روحانی گفت: همه می خواهند بگویند که قانون اساسی را قبول داریم و در برابر قانون تسلیم هستیم. بنابراین امیدواریم دو طرف از این فضا به خوبی استفاده کنند و نگذارند که عده ای از این فضا سوء استفاده کرده و موج سواری کنند حضور گسترده مردم با شعارهای یکسان می تواند آن وحدت را برگرداند و دشمن را مایوس کند و دوستان ما را بیش از گذشته در سراسر جهان امیدوار کند.

اقناع مردم مهمتر از سکوت آنان است

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نهادینه شدن فرهنگ اعتراض در کشور نیز گفت: یک عده ای هستند که از اعتراض و انتقاد تفسیر دیگری می کنند و فکر می کنند انتقاد مساوی است با سیاه نمایی و اعتراض مساوی است با مبارزه با نظام. در حالی که این طور نیست کسی که نقد می کند، انتقاد می کند، نمی خواهد سیاه نمایی کند اتفاقا انتقاد به اصلاح امور کمک می کند. بنابراین از نقد باید استقبال کنیم چندین بار مقام معظم رهبری تاکید کرده "نقد، حق مردم است اما تخریب نباید دنبال نشود." هوچی گری درست نیست.

وی خاطرنشان کرد: لجن مال کردن دیگران درست نیست اما نقد حق است. اعتراض هم به معنی مقابله با نظام نیست یعنی مردم نظام را قبول دارند ولی در مسئله خاصی اعتراض دارند که باید به آن رسیدگی شود و مردم را قانع کرد. اقناع مردم مهم است، نه اسکات مردم.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: ساکت کردن جامعه آسان است یک معلم هم سر کلاس اگر فریاد بزند می تواند دانش آموزان یک کلاس را ساکت کند اما آنها را قانع نکرده است، چه بسا اعتراض آنها همچنان سر جایش باقی است. برخی کارها در کشور انجام می شود که کارهای اسکاتی است. در حالی که ما نیازمند کار اقناعی هستیم. رسانه ملی ما وظیفه اش اقناع مردم است باید واقعیت ها را نمایش دهد و مردم را قانع کند نه اینکه در رسانه ملی با یک لحن نامناسب وخشن به این گروه یا آن گروه حمله شود.

کشور با یک جناح اداره نمی شود

نماینده مقام معظم رهبری در پاسخ به سئوالی درباره آثار حضور نخبگان با افکار متفاوت در عرصه تاثیر گذاری در اداره کشور تصریح کرد: ما باید بپذیریم کشور با یک جناح اداره نمی شود، باید بپذیریم برای رشد یک کشور و برای اینکه به چشم انداز بیست ساله برسیم باید کاری کنیم که تمام 70 میلیون پای کار باشند همه تلاش کنند. هیچ دولتی به تنهایی نمی تواند کشور را به اهداف مطلوب برساند، اما ملت می تواند. اگر همه مردم آمدند این امر محقق می شود اما اگر قرار باشد جامعه را شقه شقه کنیم و به هر گروه انگ و تهمتی بزنیم این ما را به جایی نمی رساند.

افراطیون دو جناح کار را خراب کردند

روحانی با بیان اینکه اشکال ما همواره این است افراطیون دو طرف کار را خراب کرده اند، گفت: امان از آن روزی که افراطیون در برخی جاها قدرتی هم در اختیار داشته باشند، آن گاه کار بسیار پیچیده و سخت می شود. وقتی عده ای مبنای کارشان این است که هر نقد و اعتراضی یعنی اقدام علیه نظام، آن گاه مقابله با معترض را به گونه ای پیش بینی می کنند که گویی با ضد انقلاب باید مبارزه کرد. با کسی که نظام ما را قبول ندارد و وابستگی به بیرون دارد باید مقابله کرد اما این حسابش از منتقد و معترض جدا است.

وی ادامه داد: وقتی ما معترض را با ساختار شکن یکی می انگاریم و یک جور محاسبه می کنیم باعث می شود گاهی اوقات برخی برخوردها، برخوردهای شایسته ای نباشد. شاید 22 بهمن فرصت خوبی باشد برای همدلی در چارچوب اصول نظام. امیدوارم دو طرف از فرصت استفاده کنند.

511925_orig.jpg

مناظره های انتخاباتی مبنای فتنه شدند

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی درباره مناظره های تلویزیونی و تاثیر آن در کاهش التهابات جامعه نیز گفت: مناظره اگر در چارچوب اصول انجام بگیرد حتما برای رفع التهابات جامعه موثر است. مردم وقتی احساس می کنند که یک جایی است که حرف آنها را مطرح کند ونیازی نیست که خودشان به خیابانها آمده و فریاد بزنند.

وی گفت : این شرایط بهتری است تا زمانی که مشاهده کنند جایی نیست و ناچار می شوند خودشان وارد میدان شوند. بنابراین مناظره و گفتگو و نقد بسیار خوب است مخصوصا در رسانه ملی.

روحانی با اشاره به برنامه  مناظره ای سیما عنوان کرد: اصل مناظره کار خوبی است اگر در مناظره ها آزادی باشد و طرفین نظراتشان را به خوبی بیان کنند برای مردم بسیار مفید است و مقداری از تنش ها هم کاسته می شود.

وی در عین حال گفت : در دوران انتخابات مناظره ها یک اشکال اساسی داشت وآن این بود که از چارچوب مناظره خارج شد و اساسا مبنای فتنه هم از آنجا آغاز شد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد:  مشکل از آنجا آغاز شد  که از مسیر واقعی مباحثه خارج شدند و به فضای تهمت زنی و انگ زنی وارد شدند. عده ای از فضای مناظره  برای آنکه آرا را جلب کنند سوء استفاده کردند. متاسفانه صدا و سیما هم به خوبی نتوانست مناظره ها  را مدیریت کند. مدیریت مناظره باید به گونه ای باشدکه هر طرف اگر قصد دارد از اصول تخطی کند جلوی او گرفته شود. این کار به خوبی در مناظره ها صورت نگرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: افرادی که حضور نداشتند نام آنها برده شد، اتهاماتی به آنها زده شد. باید بپذیریم که دو جناح در کشور وجود دارند، باید بپذیریم که افراد دیگری هم در کشور هستند که نظر دیگری دارند. آنها هم حق حیات و اظهار نظردارند. یک عده ای می خواهند از هر فضایی برای حذف رقیب استفاده کنند. این مشکل اصلی ماست. وجود رقیب برای رشد وتکامل مفید است.

عده ای فکر می کنند حذف رقیب وظیفه ای انقلابی و شرعی است

روحانی گفت: یک نظام سیاسی فعال یا یک حزب و جناح سیاسی بدون رقیب نمی تواند راه درست را برود، نمی تواند نشاط جامعه را تضمین کند. نمی تواند جامعه را بدون خطا اداره کند. ما که شاه نیستیم تا یک حزب واحد رستاخیز درست کرده باشیم. اگر احزاب آزاد هستند، افکار آزاد است، خود به خود رقیب داریم هر گروه که در کشور دموکراتیک حاکم است اپوزیسیون هم دارد .

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی افزود : اشکال این است که یک عده می خواهند از فرصتها استفاده کنند و رقیب را حذف کنند و از آن بدتر عده ای فکر می کنند حذف رقیب وظیفه انقلابی است و از آن بدتر عده ای فکر می کنند حذف رقیب وظیفه دینی و شرعی است و رقیب خود را تبدیل می کنند به عمر سعد ، شمر، طلحه وذبیر، نباید با تاریخ بازی کرد.

وی ادامه داد: این معنی ندارد که اگر کسی به ما نقد کرد او را تشبیه به چهره های منفور تاریخ کنیم. اشکال از این جا نشات می گیرد و برخوردها شکل غیراخلاقی به خود می گیرد که آثار و نتایج آن متاسفانه خطرناک است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص راه حل نهایی در رفع مشکلات و رفع چالش بر سر اختلاف نظرها اظهار داشت: راه حل اساسی در کشور ما در نهایت خود مردم هستند در همه مسائل حضور مردم درصحنه است که تعیین کننده است و معضل را حل می کند ما در همه فراز و نشیب هایی که در سی و یک سال گذشته داشته ایم وقتی که مردم حضور پیدا کردند در صحنه و  با فکر و راه غلط مقابله کردند موفق شدیم.

به رسانه ها آزادی عمل بدهیم

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، خاطرنشان کرد: فضا، فضای تهمت و اتهام است متاسفانه روزنامه ها، سایت ها و سایر رسانه ها آن طور که باید آزادی عمل ندارند، تندروها تا کسی سرش را می خاراند تذکر می دهند. این فضا، فضایی است که یک عده فرصت پیدا می کنند در برابر چهره های اصیل و برجسته نظام و انقلاب به صحنه بیایند.

وی گفت : معمولا یک درخت وقتی کوتاه است و گرفتار درخت های کهنسال و بزرگ وبلند است دلش می خواهد آن درخت ها را قطع کند، چون این درخت کوتاه در برابر آن درخت های بلند و باسابقه نه از نعمت آفتاب استفاده می کند نه از مواد معدنی به خوبی استفاده می کند، می خواهد طوفانی بیاید و این درخت های تناور را بشکند یا کسی بیاید بر خلاف قانون و مقررات اره برداشته و تنه درخت را ببرد. چون رشد خود را در ریشه کنی آن درختان بزرگ می بیند.

انتقاد از تفکر حذف هاشمی رفسنجانی

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز افزود: زمانی مقام معظم رهبری راجع به آقای هاشمی رفسنجانی فرمودند ایشان شناسنامه انقلاب اند در انتخابات نهم ایشان در یک بیانی فرمودند آنهایی که به آقای هاشمی رای دادند یعنی به انقلاب رای دادند. زمانی که آقای هاشمی برای شرکت در انتخابات خبرگان در دوره چهارم، دچار تردید بودند، مقام معظم رهبری  به من فرمودند مگر می شود مجلس خبرگانی داشته باشیم که آقای هاشمی در آن نباشد. آقای هاشمی یعنی انقلاب. اگر کسی آمد به ناروا تهمت به آقای هاشمی زد این اتهام به یک فرد نیست. مردم چه می گویند، تاریخ چه می نویسد. آقای هاشمی یکی از نزدیکترین افراد به امام بود، امام راجع به آقای هاشمی گفت" انقلاب زنده است چون هاشمی زنده است"، یعنی آقای هاشمی را مساوی با انقلاب دانستند.

روحانی ادامه داد: هر وقت آقای هاشمی می خواست به یک سفر برود امام بلافاصله می فرمود تا یک گوسفند برایش قربانی کنند که به سلامت برگردد . او کسی است که این همه به امام نزدیک بوده و همه هم این را می دانند. وی بار مسئولیت سنگینی در این انقلاب به دوش داشته و 9 سال رئیس مجلس بوده، عضو شورای انقلاب بوده، 8 سال رئیس جمهور بوده، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است و قبل از انقلاب هم مبارزات چشمگیری داشته است. حال متاسفانه افرادی راجع به این شخصیت ها صحبت می کنند که وقتی آقای هاشمی زیر شکنجه ساواک بوده است اینها هنوز متولد نشده بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: متاسفانه این افراد در حال حرف زدن در خصوص این شخصیت ها هستند که نه سابقه انقلاب ونه سابقه مبارزاتی دارند و نه در دفاع مقدس نقش قابل توجهی داشته اند نه برای ساخت این نظام قدم مهمی برداشته اند. سفره ای آماده شده و یک عده ای آمده اند کنار این سفره مشغول خوردن شده اند غذایی که دیگران آماده کرده اند. خوب اشکال ندارد اما دیگر فحش ندهند به کسانی که این غذا را آماده کرده اند.

به آنها که با ما اختلاف نظر دارند جفا نکنیم

وی افزود: اینها حرکات بچه گانه ای است که در کشور ما متاسفانه برخی شروع کرده اند ما باید به همه شخصیت ها احترام بگذاریم. دارای هر سلیقه و نظری که باشند قابل احترام هستند. آنها که انقلابی بوده وهستند و در مسیر امام بوده اند و به این نظام عشق ورزیده اند، ممکن است سلیقه ما به آنها یکی نباشد یا با آنها اختلاف نظر داشته باشیم نباید به آنها جفا کنیم. اساسا این گونه سخن گفتن وافترا زنی بزرگ ترین ظلمی است که انجام می شود. امیر المومنین در نهج البلاغه می فرماید: "یکی از ظلم هایی که خداوند از آن نمی گذرد ظلم به بندگان خدا است و بدترین ظلم به بندگان آبرو و حیثیت آنها را موردتعرض قرار دادن است".

مردم را نسبت به شرکت در انتخابات بی میل نکنیم

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: متاسفانه این فضا اصلا فضایی نیست که با اسلام و اخلاق اسلامی و کشور اسلامی سازگاری داشته باشد. امید من این است که این فضاهای ضداخلاق جمع شود، به جای فضای اتهام فضای برادری و اخوت وتعاون حاکم شود وهمه دست یکدیگر را بگیریم، نقدی اگر داریم نقدمان دلسوزانه باشد در برابر نقد دلسوزانه نخروشند، تحمل را از دست ندهند تا بتوانیم فضایی را خلق کنیم که رقیب و دشمن در منطقه از این مسائل سوءاستفاده نکنند. کاری نشود اگر انتخابات دیگری داشتیم مردم آنقدر فشار دیده باشند که خدای ناکرده از اینکه در یک انتخابات دیگری حضور فعال پیدا کنند، تمایلی نداشته باشند.

لزوم جلوگیری از هزینه دادن مردم در انتخابات

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: من شنیده ام و امیدوارم که درست نباشد که در برخی جاها افرادی که در زمان انتخابات طرفدار یکی از کاندیداها بودند به سراغشان می روند وبه آنها فشار وارد می کنند، این خیلی بد است ما نباید بگذاریم کسی که در فضای رقابت حضور داشته هم اکنون تحت فشار باشد این نظام بود که مردم را دعوت کرد برای حضور در انتخابات.

وی گفت: سیاسیون بودند که مردم را دعوت کردند و از آنها خواهش کردند پای صندوق های رای حضور داشته باشند و به آنها گفته بودند وظیفه دینی و سیاسی آنهاست. وقتی آمدند و فعال شدند همه به آنها احسنت گفتند. قرار ما این است که انتخاباتمان پرشور باشد، اگر می خواهیم چنین باشد نباید بگذاریم مردم برای آن هزینه پرداخت کنند اگر قرار به پرداخت هزینه باشد دیگر در انتخابات شرکت نمی کنند بنابراین همه باید تلاش کنیم این فضا را به هم بزنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: یک عده ای باید بدانند اگر خلیفه کشی باب شد درنقطه ای متوقف نخواهد شد. اگر آبروی دیگری را مورد تعرض قرار دادن، باب شد، دیگر جایی متوقف نمی شود بلکه دامن خود آنها را هم می گیرد. بنابراین باید کلا به این فضا پایان بدهیم و فضایی بوجود آید که مطلوب اسلام وخداوند است.

مجلس به صحنه بیاید

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در ادامه درباره وضعیت عملکرد و نقش رسانه ها در کشور پس از انتخابات گفت: من فضایی که در ماههای اخیر می بینیم فضای درستی نیست، نمی دانم افرادی که در این خصوص تصمیم گیری می کنند دارای چه تفکری هستند . انتظار من از مجلس شورای اسلامی این است که آنان بعنوان نمایندگان ملت به صحنه بیایند و نگذارند از جمله دستگاه اجرایی از چارچوب های قانونی خارج شود زیرا خروج از چارچوب های قانونی به حیثیت کشور لطمه می زند.

آزادی بیان لازمه تحقق چشم انداز

وی یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی را وجود آزادی دانست و افزود: این آزادی همان افتخار بزرگ ماست که انقلاب برای ما آورد. رهاورد این انقلاب آزادی است و مقدس ترین آزادی هم همان آزادی قلم، آزادی بیان وآزادی اندیشه است. اگر فضای آزاد از بین رفت محال است که ما بتوانیم به چشم انداز برسیم اگر قرار است که در 1404 کشوری باشیم توسعه یافته این توسعه یافتگی بدون آزادی سیاسی و اجتماعی امکان پذیر نیست البته آزادی در چارچوب قانون و با حفظ اصول اخلاقی. فضای فعلی را فضای خوب و مطلوبی نمی دانم.

به گزارش مهر ، روحانی در بخش دیگری از گفتگو با مهر به موضوع تحولات هسته ای و مباحث مربوط به اجرای برنامه های مختلف توسعه ای کشور پرداخت . ادامه این گفتگو متعاقبا منتشر می شود .

نگارش در تاريخ 2015-08-18 توسط karebartar |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.