دانلود عکس الهام حمیدی وهمسرش , لباسمجلسی بچه گانه , عکس بازیگر ودانلود , آهنگ سردرگم از سامان جلیلی , عکس ارش برهانی و همسرش , دانلود اهنگ دقیقه های اخرازمرتضی پاشایی , عکس تایلند , کمد نوزاد , خانه نو عروس های ایرانی
873829-823748.gifعصرایران - خبرهای خوشی که رئیس جمهور وعده اش را داده بود ، امروز علنی و همزمان با روز ملی فناوری فضایی، چندین طرح مهم هوا- فضا در تهران رونمایی شدند.

ماهواره ملی طلوع ، نمونه مهندسی ماهواره ملی مصباح دو، نمونه مهندسی ماهواره نوید علم و صنعت، نمونه مدل اولیه ماهواره‌بر سیمرغ و موتور ماهواره‌بر سیمرغ رونمایی و نخستین مرکز پردازش تصاویر ماهواره ای ایران و آزمایشگاه سه بعدی مجازی ماهواره ای ، پروژه هایی بودند که امروز رونمایی شدند تا جهش بزرگ کشورمان در صنایع راهبردی هوا - فضا رقم بخورد.

ماموریت اصلی ماهواره ملی طلوع، تصویربرداری تک طیفی با تفکیک پذیری 50 متر و ذخیره و ارسال داده های تصویری به ایستگاه های زمینی دریافت تصویر است که به این منظور با ایستگاه های زمینی تله متری، ردگیری و فرمان و مرکز کنترل طرح قابلیت تبادل داده های پایش و کنترل ماهواره ای را دارد.

با توجه به ویژگی های تصاویر ماهواره ای طلوع می توان کاربردهایی همچون نقشه برداری زمین در مقایس بزرگ، مطالعه و بررسی حوضچه های آبی و دریا، مشاهده و ارزیابی تخریب منابع انسانی، بررسی علوم کشاورزی، جنگلی و نظایر آن را برای این تصاویر برشمرد.

مدار ماهواره طلوع از نوع ارتفاع پایین دایروی و ارتفاع مدار آن بیش از 500 کیلومتر است و دو سال عمر مفید برای آن پیش بینی می شود.

انرژی این ماهواره را آرایه های خورشیدی بر روی بدنه و باطری های ثانوی تامین می کند.

ماهواره ملی مصباح دو از نوع ماهواره های مخابراتی است که در باند یو اچ اف کار می کند.

ماموریت اصلی این ماهواره ذخیره و بازیابی اطلاعات، جمع آوری و پخش داده ها روی مناطق وسیع و پراکنده، خواندن از راه دور و ناوبری است.

هدف از توسعه طرح مصباح دو کسب دانش فنی، تحلیل، ساخت و آزمایش ماهواره ای به صورت بومی، دستیابی به فضا از طریق طراحی و پرتاب یک ماهواره نزدیک به زمین و ایجاد یک شبکه ارتباطی ماهواره ای برای ارتباط با کاربران در مناطق دورافتاده ایران یا دیگر نواحی جغرافیایی دنیاست.

ماهواره نوید علم و صنعت نخستین ماهواره علمی دانشجویی کشور است که به صورت بومی ساخته شده و ماموریت آن تصویربرداری از زمین با وضوح تصویر 750 متر مبتنی بر روش جاروبی و به صورت تک باند است.

نمونه مدل اولیه ماهواره‌بر سیمرغ که در ایران طراحی و ساخته شده قادر است با استفاده از نصب جدید و پیشرفته موتورهای سوخت مایع، انرژی لازم را برای قرار دادن ماهواره هایی تا وزن 100 کیلوگرم در مدار 500 کیلومتری زمین تامین کند.

موتور ماهواره‌بر سیمرغ از ترکیب چهار موتور 32 تنی تشکیل شده است و می توان از آن در ماهواره‌برهایی با قدرت زیادتر در آینده استفاده کرد.

این موتور می تواند ماهواره هایی با وزن 700 کیلوگرم را در مدار 1000 کیلومتری زمین قرار دهد.

در این مراسم از تمبرهای یادبود ماهواره ملی طلوع، ماهواره ملی مصباح، ‌ماهواره نوید علم و صنعت و همچنین روز ملی فناوری فضایی با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.


 پرتاب کاوشگر3

همزمان با ایام الله دهه فجر با پرتاب کاوشگر3، به دست متخصصان توانمند داخلی، نخستین محموله زیستی موجود زنده از کشورمان به فضا حمل شد.
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، کاوشگر3 از زیرسامانه های سازه، محفظه زیستی، تأمین توان، ارسال داده، تصویربرداری و ارسال، رایانه پرواز، سنجش محیطی و بازیابی تشکیل شده است.

کاوشگرها؛ راکت های زیرمداری هستند که با پرتابی وارونه شکل تا ارتفاع خاصی در نقطه اوج مداری بالا می روند و سپس به زمین باز می گردند.

استفاده از کاوشگرها یکی از راه های میان بر برای استفاده از فضا با هزینه بسیار کم است.

در چند سال گذشته، پرتاب کاوشگر 1 و 2 برای آزمایش عملکردی و محیطی زیرسامانه های فضایی، تحت شرایط واقعی با موفقیت انجام شد.

دستیابی به مجموعه آزمایشگاه فضایی برای داده برداری از فضای جو رقیق و آزمایش زیرسیستم های فضایی، ایجاد دانش فنی بازیابی محموله های علمی با سرعت های مافوق صوت،‌ ایجاد فناوری تله متری داده و تصویر برخط در شرایط سخت و توسعه فناوری تغذیه مدارهای الکترونیکی برای مدت زمان پرواز و شرایط سخت پرواز از جمله دستاوردهای کاوشگر3 است.
 

وزیر دفاع : جهش دانشمندان ایران موجی ازاعجاب راه انداخت

وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد : سرعت و جهش دانشمندان هوا فضای ایران موجی از اعجاب در میان دوستان و دشمنان به راه انداخته است.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی در مراسم رونمایی از چند ماهواره و ماهواره بر سیمرغ در سالن اجلاس سران با بیان اینکه حضور در عرصه فناوری های فضایی با پرتاب ماهواره امید صورت گرفت ، گفت : این برنامه گام بسیار بلندی بود که ایران را وارد کشورهای صاحب فناوری های هوافضا کرد.

سردار وحیدی گفت: با گذشت یکسال دانشمندان و متخصصان ایرانی به دستاوردهای بزرگی هم دست یافته اند به گونه ای است که دشمنان فقط با تشدید جنگ روانی در حال مقابله هستند.

وی افزود : متخصصان ایرانی باوجود همه تلاش های دشمنان با انتخاب راههای میان بر برای سربلندی ایران گام های بسیار بلندی برداشته اند.

وزیر دفاع با بیان اینکه استفاده غیر صلح جویانه در فضا از سوی هیچ کشوری را مجاز نمی دانیم گفت:توسعه فناوری های فضایی در بخش های تحقیقی، اطلاعاتی و مخابراتی برای ما حائز اهمیت و ضروری است.

وی تاکید کرد: ایجاد زیر ساخت های مناسب برای طراحی، ساخت ، پرتاب و بهره برداری از ماهواره های مخابراتی در دستور کار است.

سردار وحیدی باردیگر با بیان اینکه این توانمندی ها در اختیار چند کشور محدود قرار دارد ،گفت:این دستاوردها ،افتخار بسیار بزرگی برای ملت بزرگ ایران است.

وی در ادامه با اشاره به پرتاب راکت کاوشگر 3 گفت: به دنبال پرتاب کاوشگر 1 و 2 دانشمندان فضایی کشور موفق شدند کاوشگر 3 را برای نخستین بار با محموله زیستی به فضا پرتاب کنند.

سردار وحیدی افتتاح مرکز تخصصی پردازش ماهواره و آزمایشگاه شبیه سازی مجازی را از دیگر برنامه های امروز برشمرد و اضافه کرد : با مسیر نورانی که انتخاب شده است می توانیم با دعای ملت، رهنمودهای رهبری و حمایت های رئیس جمهور این باب گشوده را به بابی درخشان تبدیل کنیم.
 
    
نگارش در تاريخ 2015-08-18 توسط karebartar |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.