کار برتر - کاهش رشد نقدینگی، نتیجه سیاست های بانک مرکزی
دانلود عکس الهام حمیدی وهمسرش , لباسمجلسی بچه گانه , عکس بازیگر ودانلود , آهنگ سردرگم از سامان جلیلی , عکس ارش برهانی و همسرش , دانلود اهنگ دقیقه های اخرازمرتضی پاشایی , عکس تایلند , کمد نوزاد , خانه نو عروس های ایرانی


پول نیوز: کاهش رشد نقدینگی در حالت فعلی از دو عامل فرعی نیز حاصل گشته که این دو عبارتند از : جایگزینی ایران چک های نقدی به جای چک پول های بانکی وکاهش سرعت گردش پول به دلیل رکود موجود در بازار .

کاهش رشد ضریب نقدینگی از زمان حضور طهماسب مظاهری رییس اسبق بانک مرکزی آغاز و تا به حال نیز ادامه دارد که این مسله با بکار گیری سیاست های معقول از سوی مدیران مرتبط با این مقوله سرچشمه می گیرد.

البته برخی از کارشناسان اقتصادی معتقدند که کاهش رشد نقدینگی در حالت فعلی از دو عامل فرعی نیز حاصل گشته که این دو عبارتند از : جایگزینی ایران چک های نقدی به جای چک پول های بانکی وکاهش سرعت گردش پول به دلیل رکود موجود در بازار .

بنا به این گزارش، رییس سابق بانک مرکزی با ابراز خوشحالی از کاهش رشد نقدینگی و تغییر آن از 40 در صد به 16 درصد خواستار ادامه این مسیر از مسولان زیربط فعلی شد.

جمشید عدالتیان کارشناس مسایل اقتصادی و استاد اقتصاد دانشگاه آزاد با اشاره به این مطلب که کاهش رشد نقدینگی از زمان ریاست سابق بانک مرکزی آغاز و تا هم اکنون ادامه دارد و اثرات مثبت خود را روی تورم نیز گذاشته است.

وی افزود : اما در حالت کلی می توان گفت که این نوع کنترل نقدینگی خیلی به صورت هوشمندانه صورت نگرفته زیرا کمبود بیش از حد نقدینگی موجب می شود بانک ها تقاضا برای وام را افزایش دهند که این مسله خود به تورم کمک می کند و در نهایت در بازارهای مختلف با مشکل مواجه می شویم مانند وضعیت فعلی مسکن در کشور که با رکود بی سابقه ای دست و پنجه نرم می کند.

این کارشناس اقتصادی در خصوص چک پولها و چاپ آن توسط بانکها گفت : این خلق پول توسط بانکها که بدون نظارت بانک مرکزی صورت می گرفت موجب افزایش حجم پول می شود و میتوان گفت که جلو گیری از آن به کاهش تورم و همچنین کاهش نقدینگی کمک کند زیرا در حال حاضر بانکها می بایست برای صدور چک پول به همان میزان پول نقد نزد بانک مرکزی داشته باشند.  
نگارش در تاريخ 2015-08-18 توسط karebartar |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.