کار برتر - همراه اول سیم كارت ۱۵۰ هزار تومانی ندارد؟!
دانلود عکس الهام حمیدی وهمسرش , لباسمجلسی بچه گانه , عکس بازیگر ودانلود , آهنگ سردرگم از سامان جلیلی , عکس ارش برهانی و همسرش , دانلود اهنگ دقیقه های اخرازمرتضی پاشایی , عکس تایلند , کمد نوزاد , خانه نو عروس های ایرانی

 

 

 سیم کارت

 

 

 سقف اعتبار سیم كارت های همراه اول با كد ۰۹۱۰ به مبلغ ۲۰ هزار تومانی است یعنی اگر صورت حساب مشترك به ۲۰هزار تومان برسد، خطش درصورت نپرداختن قبض یك طرفه می شود.

در شرایطی كه بحث الزام فروش همه سیم كارت های دایمی همراه اول با قیمت ۱۵۰ هزار تومان مطرح شده شاید ذكر این نكته خالی از اهمیت نباشد كه سیم كارت های ۱۵۰ هزار تومانی كه با كد ۰۹۱۰ عرضه می شوند، قبل از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده به این قیمت عرضه می شدند كه ۱۲۰ هزار تومان هزینه حق اتصال و ۳۰ هزار تومان مالیات بود اما پس از اجرای این قانون هزینه مالیات این سیم کارت از ۳۰ هزار تومان به ۳ هزار رو ۶۰۰ تومان كاهش یافت و از آن پس این سیم كارت ها به قیمت ۱۲۳هزار و ۶۰۰ تومان عرضه می شوند بنابراین با این توضیحات، سیم كارت دائمی همراه اول با قیمت ۱۵۰ هزار تومان كه این روزها بحث داغی شده، مدت هاست كه وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سقف اعتبار سیم كارت های همراه اول با كد ۰۹۱۰ به مبلغ ۲۰ هزار تومانی است یعنی اگر صورت حساب مشترك به ۲۰هزار تومان برسد، خطش درصورت نپرداختن قبض یك طرفه می شود.

از سوی دیگر مشترك می تواند برای افزایش اعتبار از ۵۰ هزار تومان به بالا، اعتبار خود را افزایش دهد كه این به صورت پلكان های ۵۰ هزار تومانی است یعنی می تواند اعتبارش را ۵۰ هزار تومان، ۱۰۰ هزار تومان به بالا افزایش دهد.

اما تفاوت دیگری كه این سیم كارت ها با سیم كارت های كد ۰۹۱۲ دارند، بحث رومینگ شان است كه به صورت پیش فرض فعال نیست و مشترك برای استفاده از رومینگ باید با سپردن اعتبار این سرویس را فعال كند اما میزان تعرفه خدمات، مكالمات و آبونمان و سرویس های ویژه و مكمل در این سیم كارت ها مشابه سیم كارت های دائمی ۰۹۱۲ همراه اول است.

هم چنین سیم کارت های دائمی با کد ۰۹۱۰ ودیعه ندارند اما سیم کارت های ۰۹۱۲ از ودیعه برخوردارند و انتخاب خرید هر یک از این سیم کارت ها برعهده خود مشترک است.

از سال ۱۳۸۵ كه مبلغ ثبت نام سیم كارت های دائمی همراه اول با کد ۰۹۱۲ به ۲۸۸ هزار تومان رسیده است، از این مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به عنوان ودیعه، ۴۰ هزار تومان به عنوان توسعه مخابرات روستایی و همین مقدار به عنوان هزینه نصب و مبلغ ۵۷ هزار تومان به عنوان مالیات در نظر گرفته شده بود كه بعد از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده این رقم ها تغییر كرده و ۱۲۰ هزار تومان به عنوان هزینه اتصال به شبكه، ۳۶۰۰ تومان به عنوان مالیات و ۱۶۴۴۰۰ تومان به عنوان ودیعه اختصاص یافت.

به گزارش ایسنا ذكر این موارد در این شرایط كه فروش سیم كارت های دائمی همراه اول با مبلغ ۲۸۸ هزار تومان چندی پیش از سوی معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی غیرقانونی اعلام و گفته شد كه توقف فروش این سیم كارت ها به اپراتور اول ابلاغ شده است ضروری به نظر می رسد.

چرا كه قرار شده از این پس تمامی سیم كارت های دائمی صفر همراه اول با قیمت ۱۵۰ هزار تومان عرضه شوند با این كه تاكنون خبر رسمی درباره قطعیت اجرای این مصوبه از سوی شركت ارتباطات سیار اعلام نشده و تنها از سوی وزیر ارتباطات اعلام شد كه مبنای عمل، تصمیم كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است.

به گزارش ایسنا ابلاغ سازمان تنظیم مقررات برای توقف فروش سیم كارت دائمی ۲۸۸ هزار تومانی همراه اول توسط این سازمان به اپراتور اول اعلام و تاكید شده است كه فروش سیم كارت با این قیمت غیرقانونی است و باید تك نرخی باشد.

به گفته مسوولان اگر مردم در این زمینه شكایتی دارند می توانند به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مراجعه كرده و شكایت خود را اعلام و می تواند در بخش مربوطه در سایت سازمان به آدرس www.cra.ir شكایت خود را مطرح كند.

در هر حال رضا تقی پور - وزیر ارتباطات - درباره این كه مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره توقف فروش سیم كارت های دائمی ۲۸۸ هزار تومانی، چه زمانی محقق می شود گفته است: این موضوع به معنی كاهش قیمت برای سیم كارت ها نیست زیرا در پروانه، قیمت ۱۵۰هزار تومانی برای فروش اپراتورها لحاظ شده است اما مصوبه ای هم بوده مبنی براین كه این سیم كارت ها می توانند با ودیعه ۲۸۸ هزار تومان فروخته شوند و این تفاوت قیمت به ودیعه مربوط است و درواقع صحبت ما بر سر خط تلفن با ودیعه و بی ودیعه است.

به گزارش ایسنا بر اساس آنچه گفته شد می توان به این نتیجه رسید كه شركت ارتباطات سیار درصورت ابلاغ دستور توقف فروش سیم كارت های ۲۸۸ هزار تومانی به مخابرات یا اپراتور اول، به اجرای آن ملزم خواهد شد اما سوال اینجاست كه آیا تمامی سیم كارت های دایمی همراه اول از این پس با قیمت با قیمت ۱۲۳ هزار تومان و ۶۰۰ تومان عرضه می شوند؟ و تفاوتی بین ویژگی های سیم كارت ها با كدهای ۹۱۲ یا ۹۱۰ وجود نخواهد داشت؟ مسوولان مربوطه تاكنون درباره این سوالات پاسخی نداده اند..../تحلیل:ایسنا

نگارش در تاريخ 2018-05-14 توسط karebartar |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.